Vo futbale hmotnosť dôležitá nie je

Táto najobľúbenejšia a najznámejšia loptová hra, je plná vyšportovaných postáv,  ktorým muži sediaci pri telke s pivom ruke fandia, a ktorých  ženy radi obdivujú. Vo futbale však nenájdete len samé vyšportované telá! Medzi vrcholovými futbalistami sa nájdu aj takí, ktorí by si s obezitou mohli ruky podať.

JON NARKIN

Ide o 35-ročného rodáka z Barnsley. Narkinovim kariérnym maximom, počas ktorého mal najvyššiu tržnú hodnotu 680 000 libier, bol angažmán v Prestone. Viaceré zdroje uvádzajú, že Narkinova súčasná hmotnosť dosahuje 86 kg pri výške 1,93 metra. Pri pohľade na niektoré jeho  fotografie, by sa váha mohla blížiť aj  k trojcifernému číslu.

IVAN VALENCIANO

Tento Kolumbijčan síce už futbal aktívne nehrá, Ale počas jeho aktívnej kariéry sa zúčastnil  olympijských hier a majstrovstiev sveta. V roku 1999 tento futbalista vážil vážil 91 kg. S výškou 1,76 metra však dokázal ešte v tom roku nastrieľať 24 gólov za 38 stretnutí. O sedem rokov sa jeho hmotnosť zvýšila na 105 kg. Známa je aj jeho legendárna veta: „Ak by som bol chudší, bol by som lepší ako Ronaldo a mohol by som hrať za Real Madrid či Inter Miláno.“

STEVE McNULTY

Tranmere Rovers je odchovancom liverpoolskej akadémie. Za roky 2013/14 získal ocenenie pre Najlepšieho hráča sezóny v službách Luton Town. Ako defenzívny futbalista s nefutbalovým vzhľadom a výškou 1,86 metra váži takmer 90 kg. Jeho váhový hendikep na ihrisku však nie je vôbec vidieť.

JAN MOLBY

Molbyho  kariéra je spätá s Liverpoolom. V roku 2006 ho označili za 16. najlepšieho hráča liverpoolskej histórie. Dnes 53-ročný Molby vynikal skvelou technikou a presnými prihrávkami. Jeho život bol naozaj pestrý. Rád si užíval chvíle v reštauráciách, v nočných kluboch a holdoval alkoholu. Zaznamenal tak aj rapídne zvýšenie hmotnosti či pobyt vo väzení. Takýto bujarý život sa prejavil aj na jeho váhe. Vážil skoro 90 kg.

Každopádne, pre fanúšika hmotnosť rozhodne nieje dôležitá, zájazd za futbalom si môže dopriať úplne každý

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.