Váľandy – praktické a lacné

 

Váľandy sú praktickým, lacným a pohodlným kusom nábytku. Napriek tomu, sa v dnešnej dobe už málo využívajú.  V dnešnom článku si povieme najmä o využiteľnosti váľandy a o tom, ako s ňou trocha zaexperimentovať tak, aby sme vytvorili štýlový kus nábytku.

Aká je ich využiteľnosť ?

Váľandy disponujú naozaj všestranným využitím. Využitie nájdu napríklad v malých obytných priestoroch, môžete ich použiť na vyplnenie priestoru alebo ako miesta na prespanie alebo sedenie. Asi najčastejšie sa využívajú v internátnych izbách či detských izbách.

Jedna z najstarších kusov nábytku

Veru tak. Váľanda patrí k jedným z najstarších druhov nábytku na svete. Medzi jej milovníkov patrili Rimania, Gréci i Egypťania. Váľanda pre nich znamenala miesto pre relax, kde si mohli kedykoľvek skvelo odpočinúť. Aj v dnešnej dobe je ešte čalúnená váľanda s úložným priestorom stále dobrou a praktickou verziou kvalitného lôžka pre deti i dospelých.

Nebojte sa experimentovať

Experimenty stoja zato! Existuje mnoho možností, kam môžete váľandu umiestniť tak, aby ste z nej vytvorili štýlový a zároveň užitočný nábytok. S trochou fantázie Vám váľanda krásne vynikne napríklad aj obývačke. Niečo o tom vedia aj výrobcovia súčasných váľand. Súčasné váľandy už nie sú  nepohodlné ani vŕzgajúce, aké sme poznali pred pár desiatkami rokov. V obchodoch s nábytkom dnes nenájdete len klasické váľandy, ale aj množstvo vzorovaných, farebných, moderne i vintage vyzerajúcich váľand. Výber je naozaj široký a aj napriek tomu, že váľandy sú stále lacné, ta vintage varianty, môžu byť o trochu drahšie. Ak ste však obľúbencom vintage štýlu, tak stačí ak si vašu starú váľandu jednoducho prerobíte. Život jej prinavrátite napríklad aj obyčajnou farebnou plachtou alebo vankúšmi.

Nakupujte kvalitne a lacno?

Aj keď sa vám môže zdať, že nakúpiť kvalitne a lacno je nemožné, tak v prípade váľand to neplatí. Jedným z kvalitných výrobcov je drevona.sk, ktorá ponuka váľandy v cenovej relácii od 99 do 195 eur. Stačí si len vybrať.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.