Tri druhy tehlového obkladu

Tehlový obklad už našiel miesto aj v domácnostiach. Je mimoriadne atraktívny a uplatní sa v každom type interiéru. Môžete ho použiť na celú stenu, určitú časť alebo len na zdôraznenie určitej oblasti.  Skvelo sa hodí do obývačky,  spálni,  kuchyne ale napríklad aj  kúpeľne. Ak túžite po modernej tehlovej stene, tak  Vám ponúkame prehľad troch najlepších možností.

Tehlový obklad z plastu

Plastový tehlový obklad je najlacnejšou variantov, ktorú na trhu môžete nájsť. Cena  nepresahuje hranicu 15 eur za meter štvorcový. Hlavnou nevýhodou je vzhľad, ktorý bohužiaľ nie veľmi dobre imituje pravú tehlu. Výhodami je určite ľahkosť tehličiek, možnosť ich strihania a jednoduchej aplikácie.

Tehlový obklad z keramických lícových tehál

Tento keramický respektíve betónový obklad,  je jeden z najrozšírenejších. Určite oceníte jeho vysokú podobnosť s pravou tehlou. Navyše v ponuke nájde rozličné farebné variácie, takže fantázii sa medze nekladú. Pri výbere dbajte najmä na kvalitu. Lacnejšie verzie nemusia byť dostatočne podobné ozajstnej tehle. Z tohto dôvodu volte radšej tehly v cenovej relácii od 30 eur vyššie (za meter štvorcový).

Tehlový obklad z pravej starej tehly

Tomuto sa nič nevyrovná. Jednoducho originál je originál. Možno ste si práve pomysleli, že to bude drahé, ale omyl! Staré originál tehly, dostanete na trhu už od 12eur za meter štvorcový. Stavbári už vedia, že tehlovému obkladu stúpa popularita, a tak nepoužité zvyšky zo stavieb zbierajú a predávajú. Splňte si Váš rustikálny sen.

Ako obkladať a lepiť

V prvom rade si dôkladne pripravte povrch steny, ktorú chcete obkladať. Povrch by mal byť rovný a pevný. Ďalším krokom je penetrácia, bez ktorej sa nezaobídete. Následne môžete začať lepiť. Pásiky lepte obyčajným lepidlom určeným na obkladačky. Hrúbka škáry by nemala byť väčšia ako 1 cm. Na lepenie pravej tehly používajte maltu, ktorá nesmie byť veľmi mokrá, ale ani suchá. Tehly ukladajte osobitne, pričom hrúbka škár by  nemala byť  ani v tomto prípade nemala  väčšia ako je 1 cm.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.