Top extra tuční futbalisti sveta

Futbalisti sú väčšinou vyšportovaní, niektorí majú nadváhu, ale vedeli ste o tom, že niektorí sú extra tuční? V nasledujúcom článku si povieme o obéznejších futbalistoch, ktorým váha v kariére neprekáža/la.

PADDY KENNY

„Prvé, čo som urobil, bolo, že som mu nariadil diétu. Jedával hamburgery, pizze a hranolčeky a tak to bolo stále,“ Asi takéto začiatky si s ním zažil jeho tréner. Kenny je stále aktívnym hráčom – aj keď má už 37 rokov – má za sebou bohatú kariéru. Jeho nevýhodou síce bola vždy hmotnosť, ale aj napriek na to jeho kariére nedoplatila.

MICKY QUINN

Quinn počas aktívnej kariéry bol veľkým obľúbencom fanúšikovských táborov. Na ihrisku naňho zvykli pokrikovať: „Je tučný, je oblý, skóruje na každom ihrisku,“ Jeho hmotnosť sa pohybovala okolo 95 kg ,ale  napriek obezite dokázal nastrieľať 227 gólov za 535 zápasov.

JEROEN VERHOEVEN

Jeho brankárske začiatky sa spájajú s povestnou amsterdamskou školou v Ajaxe. Najviac sa zviditeľnil vo Volendame, odkiaľ sa vrátil späť do Ajaxu, s ktorým dokázal získať dva ligové primáty. „Trénujem sedem dní v týždni a vždy dám zo seba všetko. Chcel by som byť štíhly, ak by som vedel, ako na to. Skúšal som všetko, jednoducho nič nezaberá, povedal Jeroen, ktorý váži viac ako 103 kg.

WILLIAM FOULKE

Tento niekdajší brankár vážil počas prvého angažmánu 125 kg. V roku 1906 sa jeho hmotnosť zvýšila na neuveriteľných 158 kg, čím sa stal suverénne najťažším futbalistom všetkých čias. Foulke raz údajne v hoteli zjedol všetky raňajky svojich spoluhráčov. Na prezývku „Fatty“ reagoval svojsky: „Volajte ma, ako chcete, len ma nikdy nezavolajte neskoro na večeru.“

Každopádne, pre fanúšika hmotnosť rozhodne nieje dôležitá, zájazd za futbalom si môže dopriať úplne každý

Tak čo ? Ste prekvapení?  Aj futbalisti s vyššou nadváhou prispievajú k tomu, že keď sa chce, tak všetko sa dá. Takže ak máte nejaké tie kilá navyše, ale túžite byť futbalistom, tak sa nezdávajte.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.