Tehlová fasáda je IN

Áno, je to tak ! Tehlová fasáda sa stáva čoraz viac obľúbenejšou a žiadanejšou. Skúste to aj vy a uvidíte, že Vás tehlová fasáda zaujme až natoľko, že na omietku rázom zabudnete. Tento umelo vyrobený stavebný materiál, sa najčastejšie vyskytuje v Anglicku. Na Slovensku síce máme tehlové domy, ale skôr poznáme tie klasické omietkové.

V článku sa dozviete najmä to, prečo si vybrať tehlu, čo Vám prinesie, aká je jej životnosť, ale aj to ako to s ňou neprehnať.

My ľudia sme už takí. Rýchlo sa pre niečo nadchneme a ešte rýchlejšie na to zabudnemeUž nám nestačí to „klasické“, ale musíme mať niečo iné ,niečo nové alebo niečo starodávne.  Predstavte ako by ste reagovali pred pár rokmi, keby Vám niekto povedal, že si máte nechať tu krásnu tehlovú stenu. Prinajlepšom by ste sa isto rozosmiali. V súčasnej dobe však po tehle túžime až tak, že kupujeme dokonca jej imitácie.

 

Čo prináša ?

 

Tehla Vám ponúka toho strašne veľa. V prvom rade je využiteľná v celom byte či dome. Je vhodná do každej miestnosti. Skvelo pôsobí v kuchyni, ale aj kúpeľne či obývačke. Má prírodný nádych a vytvára pocit zdravého životného prostredia. Je krásna a jedinečná zároveň. Je proste IN.

 

Aká je životnosť ?

 

Pravá tehla je praktický nezničiteľná. V prípade tehly platí, že starne do krásy. Farba sa neopotrebuje a nevyžaduje si ani žiadnu špeciálnu údržbu.

 

Netreba to však preháňať

 

V obchodoch dnes dostať všetko. Nájdete tam rozsiahly výber tvarov a farieb tehál. Výber je naozaj pestrý. Je dobré ak si dopredu naplánujete respektíve nadizajnujete miesto, kam chcete tehlu použiť. Tehla Vám vie vytvoriť krásny prírodný, rustikálny vzhľad, ale vie aj narobiť šarapatu. Je dôležité si zvoliť hodný odtieň a k nemu aj  vhodnú škárovaciu maltu. Záleží Vám predsa na každom detaile, nie ?

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.