Staň sa florbalistom

Florbal sa stáva čoraz obľúbenejší

 

Florbal je pomerne mladý a kolektívny druh športu. Na Slovensku  sa organizovane  hráva od roku 1982. Ide o šport, ktorý je podobný hokeju. Jedná sa zatiaľ o amatérsky šport, ale napriek tomu, patrí medzi najobľúbenejšie na Slovensku. Slovenská florbalova únia  na Slovensku usporadúva ligy, turnaje a regionálne súťaže. Doposiaľ Slovensko ako jediná krajina, získala medailu z každého šampionátu.

Ako sa odlišuje od hokeja? Ako sa florbal odlišuje od hokeja? Z čoho sa skladá výstroj a aké sú plusy a mínusy ?

 

Ako sa odlišuje florbal od hokeja?

 

  • nehrá sa na ľade, ale na ihrisku hokejových rozmerov. Ideálny rozmer ihriska je: 52 m dlhé a 26 m široké.
  • nepoužívajú sa korčule
  • používa sa plastová lopta, ktorá je oranžovej farby
  • hrá sa na tri 15 minútové tretiny
  • menej ochranného oblečenia
  • Florbalová hokejka alebo “florbalka” je lahšia a ma perforovanú čepeľ

Z čoho sa skladá florbalový výstroj ?

 

Hlavnou prioritou, rovnako ako pri hokeji je to, že výstroj musí byť skonštruovaná tak, aby dostatočne chránila hlavu a telo. Florbalová prilba je mimoriadne podstatná najma pre brankára.

Základným pracovným nástrojom každého florbalistu je kvalitná florbalová hokejka, ktorá je vyrobená z dreva, hliníka alebo plastu.

Samozrejme, nesmieme zabúdať ani na kvalitnú športovú obuv.

 

Plusy/mínusy

 

Všetko má svoje plusy/mínusy a florbal nie je výnimkou.

Azda najväčšou výhodou je, že je menej finančne náročný. Hokej si nemôže každý dovoliť hrať, ale florbal je skvelou alternatívou. Ďalšou veľkou výhodou je, že ho môžete hrať prakticky skoro všade.

Nie ste závislý od ľadovej plochy. Masovo sa šíri a nemá núdzu o hráčov rôznych vekových kategórii. Hrá sa vo viac ako 50 krajinách sveta. Tiež napomáha hokejistom v ich príprave.

Neznamená to však, že každý dobrý hokejista, musí byť aj dobrým florbalista.Za mínus možno považovať fakt, že florbal sa stále nachádza v tieni svojho ľadového brata.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.