Spálňová dominanta – posteľ ?

Spálňové trendy sa posunuli od multifunkčného využitia k jedinému nevyhnutnému– relaxu. Najmodernejšie je  zariadiť spálňu v duchu minimalizmu a jednoduchých, čistých línií. Najlepším materiálom pre spálne je ten, ktorý sa vyznačuje pevnosťou, no zároveň ľahkosťou, s dobrým prúdením vzduchu. Pre kvalitu spánku a oddychu je vhodné spálňu nezaplavovať žiadnou technikou, okrem CD prehrávača či hifi veže. Pomôže nám to upokojiť myseľ a naladiť sa na oddych. V tomto článku si povieme niečo o najnákladnejšom prvku každej spálne – posteli.

Ako vybrať vhodnú posteľ ?

Moderné sú postele s lešteným povrchom, minimalistické rámy postelí s atypickými nohami v modernom prevedení, či nohy v podobe pružiny tlmiča z automobilu. Rámy postelí sa vynikajúco kombinujú so záhlavím z tvrdeného skla, kože, či koženky. Na obľube nestrácajú ani drevené postele s úložným priestorom, ktorý sa zasúva na kolieskach pod posteľ. K luxusnejším posteliam patria celočalúnené modely v koži, taburetka, prípadne možnosť sedenia k posteli. Ak patríte k extravagantnému typu osobnosti, vaša posteľ nemusí mať štyri rohy, zvoľte si netradičnú okrúhlu.

Móda sa nevyhýba ani rozmiestneniu nábytku, posteľ nemusí byť vždy umiestnená pri stene, často si nachádza miesto v priestore spálne. Základnými požiadavkami pre zdravý spánok je podľa odborníkov vzdušná posteľ a kvalitné matrace, ktoré poskytujú nášmu telu dokonalú oporu a pohodlie.

Výber roštu závisí nielen od našich požiadaviek, ale aj od  finančných možností. V ponuke nájdeme lamelové rošty pevné, polohovateľné, nepolohovateľné, elektrické motorové, alebo tzv. nadštandard, čo znamená doplnky rozširujúce ich variabilitu, zvyšujúce komfort a pohodlie používateľa. Kvalita roštov závisí od počtu lamiel, od spôsobu ich uchytenia, schopnosti natáčania sa i od možnosti regulácie tvrdosti.

Matrace od penových, cez latexové, bio matrace až po pružinové – paleta je široká, výber závisí len na vás. Odporúčame Vám  vybrať matrac s vymeniteľným poťahom, ktorý sa dá oprať pri 60 °C.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.