Sedací vak –  hit vhodný do každej domácnosti

Chceli by ste svoj byt, či dom zariadiť originálne ? Dajte šancu  novému hitu, ktorý sa hodí  do každej  domácnosti. Originalitu a navyše pohodlné sedenie, Vám zabezpečí sedací vak, ktorý si isto zamilujete. V nasledujúcom článku si povieme o troch základných otázkach, ktorým by ste sa pred kúpu sedacieho vaku, nemali vyhnúť.  Ďalej si povieme o tom, aký je najlepší sedací vak, čo je základným znakom jeho kvality a tiež o jeho údržbe.

Ako správne vybrať sedací vak ?

Pri kúpe sedacieho vaku, sa okrem iných záležitosti, si v prvom rade odpovedzte na nasledujúce tri otázky:

  1. pre koho bude sedací vak určený ?
  2. kde sa bude používať a na aké účely?
  3. z akého materiálu, akej veľkosti a tvaru by mal byť?

Nylonový sedací vak je najlepší

Sedací vak vyrobený z nylonu, sa radí medzi najlepšie sedacie vaku na trhu. Jeho cena je síce o niečo drahšia, než u ostatných sedacích vakov, ale nylon Vám  ponúka množstvo výhod. Je vysoko odolný, nepremokavý. Zároveň je veľmi príjemný na dotyk a navyše sa v ňom cez letné obdobie nebudete nepríjemne potiť.

Švy ako znak kvality

Máte čas zbierať milión guličiek po byte? Ak nie, tak okrem iných vecí, by ste sa  preto pri výbere sedacieho vaku, mali zamerať aj na švy. Je dôležité sa pozrieť na to, ako je vak, ktorý máte záujem  kúpiť ušitý. Neodporúčame Vám kupovať vaky, ktoré nie sú ušité dvojitým švom. Naopak ak natrafíte na vak šitý trojitým švom, dajte mu prednosť.

Ako udržiavať sedacie vaky ?

Poťah sedacích vakov nie je  snímateľný. Z toho dôvodu, nie je určený na pranie či iné chemické čistenie. V prípade, že sa Vám poťah zašpiní, použite navlhčenú špongiu, ktorú môžete namočiť do mydlovej vody. Ak sa Vám poťah zašpinil viac, použite roztok z pracieho prášku. Po vyčistení, nezabudnite vodou, odstrániť zvyšky mydla či pracieho prášku. Ak tak neurobíte, môžu Vám na vaku ostať nepekné fľaky.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.