Rodinný bazén za cenu dovolenky ?

Bazén na záhrade je luxus, ktorý si na Slovensku dopriali už desaťtisíce domácností a tento rok ich počet bude ďalej rásť. Je to vďaka kvalite bazénov, ktorá sa neustále zvyšuje a samozrejme kvôli cene, ktorá je čím ďalej tým priaznivejšia. V skutočnosti si vysnívaný rodinný bazén môžete zaobstarať už za cenu dovolenky v zahraničí – a čo vám prinesie viac radosti ? Spomienka na pekných pár dní niekde pri mori alebo pohľad na spokojnú rodinu šantiacu v bazéne ?

Aký si vybrať?

Na trhu existuje veľké množstvo bazénov a človek sa v tak veľkej ponuke ľahko stratí. Aký si vybrať ? Nafukovací ? Keramický bazén ? Alebo nerezový ? Kúpa rodinného bazéna nie je zanedbateľná investícia a tak poďme podrobnejšie preskúmať ich pre a proti.

Gumový bazén

Asi najjednoduchšou verziou bazénu je gumový bazén, v princípe pripomína veľkú nafukovačku. Jeho nespornou výhodou je obstarávacia cena, ale na druhej strane má nízku životnosť a hrozí jeho pretrhnutie alebo zranenie dieťaťa pri páde cez obvodový prstenec.  Tieto bazény väčšinou nevyžadujú žiadne špeciálne prípravy pred ich inštaláciou, úplne postačí položenie špeciálnej geotextilnej podložky. Z pohľadu filtrácie vody kôli menším objemom úplne postačuje kartušová filtrácia.

Plastové bazény

Ďalšia varianta je samostatne stojaci plastový bazén. Môžeme si ho predstaviť ako veľkú omurovanú vaňu stojacu na záhrade. Podobne ako u jeho jednoduchšieho gumového konkurenta je jeho výhodou obstarávacia cena, ale na druhej strane sa za ňu platí zníženou životnosťou, rizikom poškrabania a farebnou nestálosťou povrchu a rizikom vydutia plastu na priamom slnku. Inštalácia bazéna je zložitejšia, keďže je potrebné bazén omurovat a pripraviť aj podložie. Filtrácia podľa veľkosti postačí kartušová alebo, v prípade väčších objemov, piesková.

Keramické bazény, nerezové bazény

Dostávame sa ku kráľovskej kategórii bazénov. Keď sa povie vysnený bazén toto je práve to čo si človek predstaví. A dobrá správa je, že obstarávacia cena týchto záhradných klenotov dnes už zďaleka nie je len pre horných desaťtisíc, vysnený bazén si môžete zaobstarať namiesto letnej dovolenky.

Keramické bazény Delfino sú špičkou na trhu. Zo širokého výberu cenovo dostupných keramických a nerezových bazénov si vyberie naozaj každý. Delfino inštaluje do svojich bazénov samočistiaci sytém Vantage, ktorý za vás sústavne prečisťuje vodu v celom objeme bazéna. Jedná sa o najefektívnejší čistiaci systém, ktorý z vášho bazénu spraví bezúdržbový.

Ste rozhodnutí ?

Tak čo, máte vybraté ? Bude to Keramický alebo Nerezový bazén ? Chcete model pre rodinu alebo by ste sa radi zabavili aj so susedmi ? Nech sa rozhodnete akokoľvek užite si príjemne strávené chvíle s rodinou !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.