Rifľovina nikdy nevyjde z módy

Kam by predsa aj chodila. Veď rifľovina je snáď najobľúbenejšia tkanina na celom svete. Už v 17.storočí nosili talianski námorníci odev ušitý práve z tejto tkaniny. Neskôr v polovici 19. storočia sa tkanina využívala na výrobu pracovných nohavíc pre kovbojov. Tieto pracovné nohavice boli patentované v roku 1873 a pôvodne sa predávali za jeden americký dolár.

Dnes síce stoja niekoľkonásobne viac, ale na obľúbenosti im to neubralo. Okrem ceny sa zmenilo aj ich priradenie k určitej spoločenskej vrstve. Už  nie sú len pracovným oblečením robotníkov, ale sú súčasťou sveta módy. Nosí ich doslova každý. Dokonca už si ich obliekame aj na slávnostné udalosti.

 

Všetko sa stále modernizuje a rifľovina nie je žiadnou výnimkou

 

Už sa nepoužíva iba klasická modrá farba, ale sú dostupné aj iné farebné variácie. Pri výrobe rifľových vecí, sa v súčasnosti tiež používajú aj druhy látok, ktoré majú za úlohu im zabezpečiť tú správnu pohodlnosť.

 

Jedna rifľová vec v outfite a dosť

 

Omyl! Pokojne môžeme kombinovať rifle napríklad s blúzkou, tričkom, svetríkom alebo rifľovú bundičku so sukňou. Neplatí však, že v outfite môže byť len jeden rifľový kúsok. Kombinovať sa môžu rifle či sukňa s rifľovou bundou alebo košeľou. Nič nepokazíme ani v prípade, ak si oblečieme len rifľové šaty, overal či rifle s trakmi. Za zmienku stoja určite aj rifľové topánky.

 

Ručne a originálne

 

V obchodoch je v súčasnej dobe dostať všetko. Rifľové veci od výmyslu sveta. Roztrhané a zdobené, ale a aj tak nám to niekedy nestačí. Netreba zúfať. Ak túžite napríklad po originálnych rifliach, ktoré nebude mať nik iný, tak si ich jednoducho spravte samé ! Stačí ak si kúpite obyčajné rifle, ktoré si upravíte podľa vašich predstáv. Roztrháte kde chcete, našijete či nažehlíte ozdoby a hotovo! Fantázie sa medze nekladú.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.