Prerábate? Nezabudnite na tehlový obklad

Teplo domova pomocou chladnej tehly? Že blbosť ? Omyl ! Je to práve tehlový obklad, ktorý dodá vášmu domovu tu správnu atmosféru.

Tehla je  druh stavebného materiálu, ktorý sa vyrába umelo. Výroba spočíva vo formovaní hliny do pravidelných útvarov respektíve kvádrov. Ide o veľmi starý stavebný materiál. Najstaršou formou sú sušené tehly, ktoré sú staré najmenej desať tisíc rokov.

 

Prečo si vybrať tehlu ?

 

Tehla je prírodný materiál, ktorý má relatívne nízku hmotnosť, no z pevnosti mu to neuberá. Je odolný proti požiaru, má skvele zvukovo izolačné schopnosti a schopnosť akumulovať teplo.

 

Tehla ako dekorácia

 

Túžite po modernom bývaní s rustikálnym či industriálnym nádychom? Tak siahnite po tehle. Tehlový obklad dodá vášmu domovu jedinečnú atmosféru, ktorú vám budú isto mnohí závidieť. Veď nie nadarmo sa vracia opäť do módy. Okrem stien môžete tehlový obklad použiť napríklad aj na komíny, krby, plot alebo pivnicu. Je to veľmi efektný dekoračný prvok.

Ak nebývate v tehlovom dome, tak môžete použiť tehlové pásiky, ktoré sú vhodnou alternatívou. V súčasnej dobe ich na trhu nájdete neúrekom. Môžete si vybrať od originálnych cez keramické až po úplne imitácie, ktoré pripomínajú tehlu iba na pohlaď.

Keramické a iné imitácie tehly, síce nenahradia originál, ale ponúknu vám širokú škálu farieb. Výrazný rozdiel je len v cene. Keramické sú približne o 20 eur (meter štvorcový) drahšie. V prípade, že by ste mali záujem o ľahké varianty, tak k dispozícii sú vám dekoratívne panely. Takéto panely vám zaručia dobrú tepelnú, zvukovú izoláciu a ako bonus rýchle namontovanie.

 

Chcete tehlový obklad, ale bojíte sa, že sa vám to časom zunuje?

 

Aj pre vás je tu riešenie. Pomocou 3D tapiet. 3D tapety dodajú vášmu domovu ten správny šmrnc a vám pocit, že máte skutočný tehlový obklad. Sú skvelou realisticky vyzerajúcou alternatívou. Na rozdiel však od toho skutočného, môžete tento 3D obklad kedykoľvek nahradiť niečím iným.

Tehlovým obkladom, získate atmosféru, ktorú by ste nedocielili žiadnym iným spôsobom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.