Prečo sa naučiť programovať ?

Svet sa rýchlo mení, čo spôsobilo, že aj vývoj moderných technológii a internetu zasahujú do takmer všetkých sfér nášho života. Vznikajú nové aplikácie, mobilné a webové služby i software.

V dnešnej dobe sa preto schopnosť programovať cení a znamená veľkú výhodu, pri hľadaní zamestnania. V dnešnom článku si povieme o tom, prečo je dôležité vedieť programovať.

  1. DIGITÁLNA GRAMOTNOSŤ

V súčasnosti sme stále viac obklopovaní novými vymoženosťami, ktoré nevieme používať. Je pravdou, že mladá generácia rýchlo sa naučí pracovať s týmito technológiami, ale čo my starší? Naše deti nemajú trpezlivosť nám to vysvetliť a neostáva nám nič iné, než sa to nauč používať sami, nepoužívať to vôbec alebo navštíviť nejaký vzdelávací kurz. Kurzy zamerané na tieto inovácie samozrejme nie sú určené len staršej vekovej kategórii. Nové poznatky nadobudnú aj mladí ľudia, ktorí síce vedia ovládať daný mobil, tablet i počítač, ale nevedia o ich všetkých funkciách, ktorými disponuje.

  1. VZDELANOSTNÝ RAST

Nové poznatky nie sú nikdy na škodu. Aj keď možno máte určité programovacie schopnosti, ale rozhodne neviete všetko o tejto oblasti. Napríklad môžete síce vedieť pracovať vo WordPresse, ale viete ako a na čom WordPress funguje? Práve takéto ,ale aj iné poznatky nadobudnete na špecializovaných kurzoch, ktoré ponúka napríklad LEARN2CODE.

  1. TRPEZLIVOSŤ RUŽE PRINÁŠA

Trpezlivosť patrí medzi kladné povahové vlastnosti. Trpezlivý človek to väčšinou ďalej dotiahne, než človek ,ktorý sa do všetkého hrnie príliš rýchlo. Programovanie, nie je záležitosť ľahká a nie každý mu porozumie hneď na prvú šupu. Aj trpezlivosti ťa však kurzy programovania naučia. Naučíš sa pracovať pomaly a sústredene a dokážeš tak vyriešiť každý problém, ktorý sa na tebe bude valiť.

  1. PRÁCA TI PÔJDE OD RUKY

Počuli ste už o Experience flow? Ide o stav mysle, počas ktoré zabudnete na všetko okolo Vás a výhradne sa sústredíte iba na vašu prácu. Prácu vykonáte rýchlo a tento produktívny stav sa často dosahuje práve pri programovaní. Tak šup do toho!

  1. Nové možnosti

Okrem doteraz spomínaných benefitov, ti programovanie umožní aj zlepšiť tvoje pracovné možnosti. Napríklad  možno práve ty vymyslíš hru alebo aplikáciu ktorá zaujme a ty sa na tom poriadne nabalíš. Ak by sa ti to predsa len nepodarilo, tak  si aspoň upraceš svoj počítaš od nepotrebných súborov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.