Prečo rozhodnúť pre kamenné obklady z betónu ?

Kamenný obklad je skvelým prostriedkom, ktorý vám pomôže spríjemniť  Váš domov. Takýto obklad ani zďaleka nevytvára chladnú atmosféru. Vašej domácnosti dodá to správne teplo domova, bez ktorého by domov nebol tým pravým domovom.

Využitie v interiéri aj exteriéri

Umelé kamenné obklady vyrobené z betónu vytvárajú dokonale vernú kópiu pravého prírodného kameňa a svojim charakterom sú ideálne v rámci realizácií kameňa na fasádu. Vďaka jedinečnej technológii výroby a zaručenej kvalite vstupných surovín je využitie tohto materiálu prakticky neobmedzené a kamenné obklady sa tak stávajú univerzálne. Teda obklady aplikujeme ako do interiéru, tak do exteriéru.

Kamenný obklad má vynikajúce vlastnosti

Vstupné suroviny, z ktorých sa kamenný obklad skladá sú úplne zdravotne nezávadné. Jedná sa predovšetkým o odľahčený fúkaný betón obohatený o ďalšie zložky, vďaka ktorým má finálny výrobok výborné vlastnosti, či už estetické alebo technické. To súvisí s tým, že hlavná výhoda spočíva v tom, že naše betónové obklady nie sú hmotnostne ťažké ako tomu je u klasického betónu. Ide totiž o špeciálnu zmes fúkaného betónu, ktorá je niekoľkonásobne ľahšia. Pritom sú však kladné vlastnosti betónu zachované. Preto je pre tento typ obkladu z umelého kameňa univerzálnym materiálom. Kamenné obklady z betónu sú vyrábané pomocou foriem, ktorých majú výrobcovia v rádoch stoviek až tisícov. Tým je zaručená rôznorodosť jednotlivých obkladov, ktorá zaručuje perfektný výsledný efekt obloženej plochy. Taktiež treba  povedať, že každý kamenný obklad je svojím spôsobom originál, vďaka poctivej a tradičnej ručnej výrobe.

Kamenné obklady na fasádu i do interiéru

Kamenné obklady z betónu sú plne mrazuvzdorné a žiaruvzdorné. Preto nachádzajú široké uplatnenie aj ako fasádne obklady, krbové obloženie alebo v rámci interiérové ​​dekorácie. Betónové imitácie kameňa patria medzi najžiadanejšiu časť obkladového sortimentu. O tom svedčí aj enormný záujem zo strany architektov, bytových dizajnérov či developerov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.