Poznáte všetky tvary sedacích vakov ?

Pri kúpe sedacieho vaku, musíte v prvom rade myslieť na jeho využitie. Od tvaru sedacieho vaku totiž závisí jeho následné použitie.  Nezabudnite  dať pozor aj na veľkosť vaku. Ak kúpite veľký vak, tak bude sa možno dať univerzálne využiť, ale čo z toho, ak sa Vám nezmestí do miestnosti, kam ste ho plánovali umiestniť.

Na trhu  dostať už množstvo tvarov a veľkostí sedacích vakov. Dokonca si môžete dať vyrobiť Váš vysnívaný sedací vak priamo na mieru.

Aké typy sedacích vakov poznáme ?

  1. Okrúhle sedacie vaky

Okrúhle sedacie vaky patria k jedným z najobľúbenejších. Sú v tvare gule, podľa veľkosti môžu byť použité na sedenie alebo ležanie. Sú ideálne do obývacích izieb na sledovanie televízie, alebo hranie online hier.

  1. Sedacie vaky v tvare vankúša

Tento tvar bol prvý, ktorý sa používal pri výrobe sedacích vakov. Sú najpredávanejšie vďaka mnohorakosti svojho použitia. Dajú sa poskladať do tvaru kresla bez opierky hlavy, s opierkou hlavy, alebo sa jednoducho položia na zem ako matrac na ležanie.

  1. Vaky v tvare hrušky

Tieto sedacie vaky, sú obľúbeným variantom  kresiel do obývacej miestnosti. Spodná časť vaku má tvar valca, ktorý sa smerom nahor zužuje. Hruškovitý tvar vaku umožňuje urobiť z vaku pohodlné sedenie s opierkou chrbta a hlavy a tiež menšiu pohovku na odpočinok.  Vďaka tomuto tvaru sú sedacie vaky aj pri väčšom objeme menej náročné na priestor, ako predchádzajúce tvary.

  1. Vaky v tvare kocky

Taburety sú sedacie vaky v tvare kocky, slúžia na sedenie, alebo ako podložka pod nohy. Sú vhodné pri posedení so známymi, pre deti na sedenie a hry, alebo ako doplnok k inému sedaciemu vaku. Vďaka tvaru nie sú náročné na priestor.

Špeciálne tvary sedacích vakov

Niektoré sedacie vaky sú svojim tvarom prispôsobené na konkrétny účel. Vaky môžu mať napríklad tvar stoličky. Existujú vaky určené pre bábätká, ktoré svojim tvarom a špeciálnymi popruhmi umožňujú pohodlné kŕmenie, alebo hranie sa s bábätkom bez rizika jeho vypadnutia.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.