OSVEDČENÉ RADY PRE ZARIADENIE DETSKEJ IZBY

Chystáte sa prerábať detskú izbu ? Ponúkame Vám pár tipov, na ktoré by ste mali vždy myslieť pri výbere nábytku pre vašim malých drobcov.

PRAKTICKÉ

Každý nábytok by mal byť hlavne praktický. Určite sa nám občas zapáči niečo čo praktické veľmi nie je, ale najmä pri výbere detskej izby, by sme mali myslieť na praktickú stránku. Je síce pekné, že deťom zariadite izbu na motív ich obľúbených rozprávkových postavičiek, ale myslíte, že je to dobrý nápad? Myslite na to, že vaše dieťa rastie a v určitom veku sa mu už rozprávkový nábytok nemusí páčiť. Z tohto dôvodu, zvoľte radšej neutrálny typ nábytku, ktorý môžete každý rok inak prestavovať a zvolením iných dekorácii aj meniť.

FAREBNÉ

Detská izba by samozrejme mala hýriť farbami. Občas však zabúdame, že knihy, hračky a ostatné detské veci, sú dostatočne farebné na to, aby dodali izbám farebnosť. Pri výbere farby či už stien alebo nábytku, by ste sa preto mali držať pár základných farieb. Odporúčame nevoliť červenú a čiernu.

VHODNÉ

Zvoliť vhodný detský nábytok, určite nie je ľahké, ale ani nič nezvládnuteľné. Hlavným nábytkom, na ktorom by ste si mali dať záležať, je posteľ, stôl a stolička. Posteľ by mala obsahovať kvalitný matrac a stabilnú konštrukciu a rošt. Pri výbere stola a stoličky, by ste mali upriamiť vašu pozornosť na ergonomické prvky.

USPORIADANÉ

Oddych a práca v jednom. Aj keď deti ešte nepracujú, tak by mali mať v izbe vytvorený priestor pre štúdium, kreslenie či iné záležitosti, pre ktoré je nevyhnutný stôl a stolička. V oddychovej zóne by zas nemala chýbať posteľ a dostatočný priestor na hranie.

USKLADNENÉ

Aj detská izba  by mala byť usporiadaná. Aj keď to bude zjavne zložité, ale všetko by malo mať  svoje miesto. Nemuste kupovať  množstvo skriniek, postačí Vám k tomu pár odkladacích boxov, do ktorých si vaše deti,  môžu uložiť čokoľvek čo budú chcieť.

OSVETLENÉ

Zle osvetlený priestor, môže narobiť množstvo neplechy. Zvlášť si dajte záležať na výbere vhodné lustra  v detských izbách. Snažte sa voliť aj LED žiarovky, ktoré sú šetrnejšie k očiam  a úspornejšie k peňaženkám. Nezabúdajte ani na stolnú lampu či lampičku, ktorú môžete umiestniť k posteli vášho drobca.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.