Ochráni vašu pýchu kondóm ?

Chrániť sa je dôležité a v dnešnej dobe až doslova nevyhnutné. To platí aj v prípade sexu a pouzivania kondomov. V súčasnosti je zachovanie druhu jednou a sex vecou druhou. Kto by už po každom milostnom akte chcel mať obavy z toho, či sa náhodou o deväť mesiacov nestane matkou/otcom? Aby sme nemali takéto obavy, tak vznikol kondóm. A veru sa aj ujal. Dokonca sám Pápež František nachádza preň pochopenie. A to je už čo povedať!

 

Ako to povedal známy ruský revolucionár? Učiť sa, učiť sa, učiť sa? Skutočne, učiť sa treba  o všetkom aj o dôležitosti používania kondómov. Už počas základnej školy je potrebné aby dieťa vedelo o možných nástrahách, ktoré naň číhajú v prípade, že sa pri milovaní nebude chrániť.

 

Pred čím nás kondóm vlastne chráni ?

 

V prvom rade je to už vyššie spomínané tehotenstvo. Okrem toho nás však chráni aj pred chorobami a infekciami ako HIV/AIDS, kvapavkou, HPV, syfilisom, chlamýdiami a ďalšími nepríjemnosťami.

 

Dá sa naň spoľahnúť ?

 

Pravdou je, že nie je 100 – percentný, ale zároveň platí, že ak s ním zaobchádzame správne, tak nás nesklame. Riziko zlyhania je púhe dve percentá.

 

Na čo dať pozor ?

 

Pozor si  treba dávať  na to, aby sme kondómy nevystavovali vysokým či nízkym teplotám, slnečnému svetlu alebo vlhkému prostrediu. Podceniť by sme nemali ani dátum spotreby či výber vhodnej veľkosti. Platí, že kondóm musí pevne držať, ale nie škrtiť !

 

Aké sú ešte výhody používania kondómu ?

 

V prvom rade  je to samozrejme jeho cena. Dovoliť si ho kúpiť môže doslova každý, a ak by sa predsa našla nejaká výnimka, tak stále existujú organizácie, ktoré kondómy zadarmo rozdávajú. Ďalším dôvodom je rôznorodosť. Na trhu je skutočne množstvo druhov. V ponuke nájdeme rôzne tvary, veľkosti a dokonca aj vône/príchute, ktoré nám do sexu prinesú  viac zábavy. Veľkou výhodou  je aj to, že  sú dostupné takmer všade. Netreba nám teda behať za lekárom/kou a navyše sa po ich použití nedostavia žiadne vedľajšie účinky !

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.