Nie je púder ako púder

Existuje viacero variant púdrov. Niekomu vyhovuje kompaktný. Inému zas práškový. Aký vyhovuje Vám ? Viete aký je medzi nimi rozdiel ?

Transparentný púder

Transparentný púder je vhodný na zafixovanie mejkapu. Vašej pleti dodá zamatový vzhľad a predĺži trvácnosť Vášho mejkapu. Púder sa skvelo prispôsobí tónu vašej pleti. Púder je priesvitný, takže žiadnu farbu vašej pleti nedodá, takže ho  môžete použiť aj dvadsať krát za deň a nezmení farbu vášho mejkapu.

Biely púder

Biely púder je zvyčajne dostupný v práškovej forme a využíva sa na rozjasnenie tváre alebo na presvetlenie celkového efektu. Má zmatňujúci a fixačný efekt.

Farebný púder

Farebný púder, je púder v rôznych odtieňoch, ktorý si vyberáme podľa odtieňu našej pokožky alebo podľa odtieňu mejkapu. Farebný púder má aj kryciu schopnosť. Pokiaľ ho aplikujeme na tvár bez mejkapu, môžeme si zvoliť farebný tón podľa našej farby pleti. Ak však používame mejkap a chceme si správne zvoliť odtieň púdru, je dôležité pochopiť, že zmiešanie farby púdru a mejkapu, nám úplne zmení výsledný efekt. Ak chceme preto zachovať odtieň nášho mejkapu, je vhodnejšie si vybrať púder o odtieň svetlejší než je mejkap. Pokiaľ chceme docieliť stmavenie mejkapu, odporúčame siahnuť po rovnakom alebo tmavšom púdri.

Bronzujúci púder

Bronzujúci púder sa hodí pre zvýraznenie opáleného vzhľadu pokožky, teda je ideálny hlavne na leto. V zime siahnite radšej po bronzujúcom púdre v béžových alebo zlatých odtieňoch.  Dôležité určite tiež je, nevyberať bronzujúci púder v tmavých odtieňoch príliš vzdialených od tónu a zafarbenia vašej pleti.

Sypký púder

Sypký púder spoznáte podľa práškovej konzistencie. Hodí sa skôr pre mastnejšiu pleť, pretože práve svojou sypkou textúrou veľmi účinne pohlcuje maz. Pre suchšiu pleť nie je kvôli väčšiemu vysušovaniu úplne vhodný. Nezanedbateľnou prednosťou sypkého púdru je veľmi kvalitné zafixovanie mejkapu.

Kompaktný púder

Kompaktný púder je najrozšírenejší púder. Spoznáte ho podľa typického pevného vzhľadu. Je veľmi účinný na zakrytie lesklých miest na pleti a môže sa na tento účel používať počas celého  dňa. Kompaktné púdre tiež veľmi dobre zmatňujú, ale zároveň nevysušujú toľko ako púdre práškové, takže sa hodia aj pre suchšiu pleť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.