Najviac žiadané druhy kamenného obkladu

Druhov obkladových kameňov je mnoho avšak tých žiadaných už menej. V nasledujúcom článku si predstavíme tie top štyri najžiadanejšie druhy obkladového kameňa.

Žula

Kuchynské pracovné dosky zo žuly, sú Vám určite známe, ale žula nájde využitie okrem toho aj ako dlažobný podklad, kúpeľňový  obklad či nevšedný  obklad na vašu interiérovú či exteriérovú  stenu. Žula je vyhľadávaným a veľmi obľúbeným prírodným kameňom. Má vysoko odolné vlastnosti, ktoré jej zaručujú  dlhú životnosť. Okrem toho ponúka dostatočné široký výber farieb od úplne svetlých odtieňov až po čiernu. Žula je navyše dostatočne tvrdý a pevný stavebný materiál, ktorý je výnimočne odolný voči zvetrávaniu a poškrabaniu!

Pieskovec

Pieskovec vzniká postupnými nánosmi vápnika. Kamenný obklad z  pieskovca je tiež veľmi populárny. Táto hornina ponúka rôznu farebnú škálu. Od šedej cez žltú až po červený odtieň. Výhodou pieskovca je rýchla a bezproblémová údržba. Najlepšie sa hodí ku obkladaniu krbov. Vďaka svojej farbe vytvorí tiež  dokonalú súhru v záhradnej architektúre v kombinácii s drevom.

Bridlica

Táto usadená hornina je tvorená sopečným popolom a ílom. Z tohto dôvodu sa nachádza prevažne v sivej a čiernej farbe, ale nájdete ju aj v tmavšej fialovej a zelenej farbe. Vďaka jej žiadaným odtieňom, si nachádza uplatnenie pri stavbe vonkajších cestičiek, chodníčkov i dlažieb. Tiež ňou môžete obložiť schody či bazén. Tento prírodný kameň má tvrdý povrch a vyniká svojou dlhou trvanlivosťou.

Porfýr

Vysoko lesknúce vlastnosti a vynikajúca odolnosť voči nízkym teplotám. To je vulkanický kameň zvaný Porfýr. Okrem toho nie je náročný na údržbu a môže sa pochváliť dlhou životnosťou. Využitie nachádza najmä v exteriéri ako vonkajšie obklady, interiérové obklady, kamenné ploty, krb, sokel, ale je aj vhodný pre fasádne obklady.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.