Najrýchlejší futbalisti sveta

O platoch futbalistoch toho viete určite veľa, ale tušíte aspoň niečo o ich rýchlostných výkonoch?  V nasledujúcom článku si ukážeme, ako dopadol prieskum Mexického klubu C.F. Pachuca, ktorý skúmal hráčov a ich rýchlostné výkony. Darmo, kto chce najrýchlejšieho futbalistu, musí pre to niečo urobiť.

Kto je teda najrýchlejších futbalistom ?

Podľa výsledkov prieskumu, sa nim stal waleský hráč Real Madridu – Gareth Bale. Ten dokáže bežať rýchlosťou 36,9 km za hodinu! Obdivuhodné, čo poviete? Ako druhý skončil hráč brazílskeho klubu Kolumbijčan Flamengo – Orlando Berrio. Jemu nameral rovných 36 km za hodinu. Bronzovú priečku obsadil mexický profesionál Jurgen Damm, ktorý dokáže bežať rýchlosťou 35,23 km za hodinu.

Z anglických hráčov je na tom najlepšie  Antonio Valencia, ktorý  rýchlosťou 35,1 km za hodinu obsadil zemiakovú priečku. A Top päťku uzatvára Aaron Lennon z Evertonu, ktorý vie bažať rýchlosťou 33,8 km za hodinu. Pprekvapením je umiestnenie anglického futbalového útočníka Waynea Rooneyho, ktorému patrí desiate miesto, ale dokázal predbehnúť úspešnejších aj mladších hráčov.

Pozrite si rebríček desiatich najrýchlejších futbalistov sveta:

  1. Gareth Bale (Real Madrid) 36,9 km/h
  2. Orlando Berrio (Flamengo) 36 km/h
  3. Jurgen Damm (Tigers) 35,23 km/h
  4. Antonio Valencia (Manchester United) 35,1 km/h
  5. Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund) 34,6 km/h
  6. Aaron Lennon (Everton) 33,8 km/h
  7. Cristiano Ronaldo(Real Madrid) 33,6 km/h
  8. Theo Walcott (Arsenal) 32,7 km/h
  9. Lionel Messi (Barcelona) 32,5 km/h
  10. Wayne Rooney (Manchester United) 31,2 km/h

Z národnostného hľadiska, je na tom najlepšie Anglicko. Z tejto krajiny sa v rebríčku najrýchlejších futbalistov sveta, umiestnili až štyria rodáci. Medzi top  klub sa radí španielsky Real Madrid a tesne za ním sa nachádza  Manchester United.

Dajte si na vianoce darček a doprajte si výlet za futbalom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.