Masturbácia je zdraviu prospešná

O masturbácii mnohí z nás nechcú hovoriť. Dôvodom je buď viera alebo jednoducho hanblivosť. Masturbácia Vám však môže priniesť toľko výhod, že hovoriť o nej by ste sa ani zďaleka nemali báť. V nasledujúcom článku si povieme o troch hlavných dôvodov, prečo by ste sa masturbácii nemali vyhýbať, ale naopak plnými dúškami oddávať.

Masturbácia je  totiž je oveľa  zdravšia, ako si myslíte. Dokonca aj samotní  lekári považujú za veľmi prospešnú.

Posilňuje imunitu

Vedci dokázali, že ženy/muži, ktorí často masturbujú, sú chránení pred srdcovo-cievnymi ochoreniami, cukrovkou, rakovinou prostaty, bolesťami hlavy a chrbta, menštruačným kŕčmi  či nespavosťou. Okrem toho má aj priaznivé účinky  na Váš imunitný systém.

Zabráni infekciám

Masturbácia môže byť skvelou prevenciou infekcie krčka maternice a močových ciest.  Pri vzrušení a orgazme sa totiž otvára kŕčok maternice, jeho svaly sa sťahujú a odchádza sekrét. To umožňuje cirkuláciu tekutín, dôsledkom čoho je  sekrét plný baktérií  odplavený preč.

Zbaví Vás depresii

Masturbácia prispieva k uvoľneniu psychického napätia. Navyše pomáha aj pri zaspávaní. A tým pádom sa vaše telo  počas hlbokého spánku zázračne zregeneruje. Počas masturbácie sa  Vám vylučujú do mozgu hormóny – endorfíny, ktoré pôsobia ako skvelá prevencia depresií. Hladina stresového hormónu klesá a k tomu ešte  sa Vám zvýši sebavedomie, zníži krvný tlak a posilní vaše srdce.

A to nie je všetko. Ako bonus Vám masturbácia uberie na váhe. Počas masturbácie totiž dokážete spáliť približne 150 kalórií. Sexom dokážete spáliť ešte viac – dokonca až dva krát toľko, ale koli zdravotným rizikám spojeným so sexom nikdy nezabudnite použiť kvalitné kondómy za akciové ceny.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.