IT kurzy nie sú len pre dospelých

Už neplatí, že kurzy sú určené len pre nás dospelých. Na trhu sa objavuje čoraz viac ponúk kurzov pre deti. Takéto kurzy pomáhajú deťom zvýšiť efektivitu v ich ďalšom vzdelávaní. V tomto článku si povieme viac o kurzoch pre deti, ktoré sa špecializujú na programovanie.

Nedajte si  ujsť šancu rozvinúť technické schopnosti vášho dieťaťa už v rannom detstve. Takáto príležitosť sa už nezopakuje, tak prečo nedopriať deťom možnosť naučiť sa programovať zábavnou formou.

Kurzy zamerané na programovanie pre deti, môžeme nájsť aj v ponuke na internetovej stránke learn2code.sk. Kurzy, ktoré ponúka, sú vedené pútavou formou a pre každého je zabezpečený  laptop. Trvanie kurzov je 12 týždňov.

Prvý kurz sa nazýva Scratch Starter. Tento  krúžok je určený pre úplných začiatočníkov. Na krúžku sa dieťa naučí programovať hry v programovacom jazyku Scratch, ktorý pripomína skladanie stavebníc. Pokračovaním tohto krúžku je Scratch Lover. Tento kurz sa tiež venuje programovaniu v prostredí Scratch, ale je určený už pre pokročilých.

Zvládlo vaše dieťa predchádzajúce kurzy a chce pokračovať ? Dovoľte mu ukázať čo je v ňom na kurze s názvom App Inventor Ruler. Na tomto krúžku sa dieťa naučí programovať mobilné aplikácie určené pre Android. Na kurze sa pracuje v programe Mit app Inventor, ktorý pripomína skladanie puzzle.

Naučte robiť vaše dieťa  v šikovnom a vyspelom jazyku Javascript. Prihláste ho na kurz s názvom JavaScript Games.  Je vhodný pre deti od 10 do 14 rokov, ktorých baví programovanie a chcú detailnejšie poznať  programátorský svet.

Zaujímajú vaše dieťa roboty? Doprajte mu jedného malého si rovno naprogramovať. Práve to vám ponúka kurz Ozobot Starter. Nechajte dieťaťu nenásilne rozvíjať jeho kreativitu i logické a algoritmické myslenie. Navyše si každé dieťa po skončení kurzu odnesie domov jedného Ozobota.

A na záver to najlepšie. Okrem spomínaných programovacích kurzov, môžete dieťaťu dopriať aj Summer code camp. Ide o programovací denný tábor, v ktorom deti získajú kopu nových kamarátov a naprogramujú si svoju vlastnú hru.

Tábor trvá päť dní a je určený pre deti, ktoré sa chcú naučiť nové veci a spĺňajú vekovú kategóriu od 9 do 13 rokov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.