Ako riešiť problémy s erekciou ?

Problémy s erekciou sa nevyhnú žiadnemu mužovi. Obzvlášť dnes, doba je rýchla, na mužov sú kladené veľmi vysoké nároky, hladina stresu stúpa.. Skôr či neskôr sa to prejaví na našom sexuálnom živote – a vtedy treba konať. Riešenie problémov s erekciou musí byť rýchle, bezpečné a spoľahlivé. V ideálnom prípade sa na problém dokážeme pozrieť z perspektívy a okrem okamžitého odstránenia dôsledkov zapracujeme aj na prevencii.

Aké sú príčiny vzniky porúch erekcie ?

Erektilná dysfunkcia môže mať viacero príčin, vo všeobecnosti ich môžme rozdeliť na psychogénne a organické. Ešte koncom 20ho storočia sa predpokladalo že drvivá väčšina porúch erekcie je spôsobená práve psychickým faktorom – zvýšený stres, starch z opakovaného zlyhania, partnerka muža po pár rokoch manželstva už nepriťahuje tak ako predtým.. Ale moderná medicína dokazuje že je to práve naopak. Samozrejme netreba podceňovať hlavu – pravom sa hovorí že mozog je najväčšia erotogénna zóna muža – ale príčiny erektilnej dysfunkcie treba hľadať trochu nižšie.

Ani rezignovať na riešenie pretože “už som starý takže je to prirodzene” nieje správna cesta. Muži sú nastavení na dlhý plodný život, len im to treba umožniť. Takže čo môžu byť zdravotné príčiny porúch erekcie ?

Užívanie niektorých druhov liekov – napríklad lieky na tlak, antidepresíva, psychofarmaká – toto všetko veľmi často indikuje poruchy erekcie ako svoj vedľajší účinok. Poraďte sa s lekárnikom o výbere vhodnejšieho liečivá keď niečo zo spomínaných užívate.

Srdcovo-cievne ochorenie – veľmi prirodzený dôvod a bohužiaľ aj veľmi častý. Zúženie ciev (či už ako následok nesprávneho stravovania, fajčenia alebo celkovo nezdravého životného štýlu) spôsobuje nedostatočný prietok krvi – vrátane krvi ktorá plní toporivé telieska v penise.

Cukrovka – Cukrovka výrazne urýchľuje problém ktoré by sa mohli dostaviť neskôr. Toto platí obzvlášť pre cukrovku prvého typu, pacienti majú často poruchy erekcie vo veľmi mladom veku.

Problémy s obličkami – poškodenie obličiek má za následok vnútornú nerovnováhu celého organizmu, hormonálne problémy.. Viac ako polovica pacientov s nefrlogickymi ochoreniami má zároveň erektilnú disfunkciu.

Ako riešiť erektilnú dysfuknciu ?

Našťastie, overených riešení je na trhu dostatok. Vždy je základ spraviť si audit svojho zdravotného stavu a pokúsiť sa vyriešiť všetky problémy ktoré môžu mať za následok práve problémy s erekciou. Ďalší veľmi rozumný krok je podporná medikamentózna liečba. Tabletky na riesenie poruchy erekcie sa dnes dajú zohnať aj online, takže netreba absolvovať zdĺhavé a často nepríjemné vyšetrenia u lekára. Alternatívou môžu byť injekcie ktoré sa pichajú priamo do penisu – to ale môže byť veľmi nepríjemné a vyžaduje návštevu špecializovaného medicínskeho centra, alebo hormonálna liečba. Riešenia ako hydraulická pumpa neodporúčame, ich efekt je veľmi krátkodobý, môžu spôsobovať drobné poranenia na penise a používať pumpu pred partnerkou alebo milenkou nieje práve to čo pomôže navodiť správnu romantickú atmosféru 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.