Čo musíš vedieť pred kúpou kuchyne

Zvažujete kúpu novej kuchyne ? Vyznať sa v tom množstve materiálov, farieb, technických riešení a hotových zostáv nie je jednoduché. Výber vysnívanej kuchyne sa tak razom môže zmeniť na nočnú moru. Našťastie v tom nie ste sami – pripravili sme pre vás krátky prehľad toho najpodstatnejšieho.

Aké sú dnes módne trendy vo svete kuchýň ?

Najpodstatnejšie je zvážiť celkový design interiéru bytu, aby nám kuchyňa nepôsobila ako päsť naoko, ale naopak zapadala to celkovej atmosféry. Ako druhú vec treba zvážiť rozmery kuchyne, pri veľkých priestoroch v rodinných domoch si môžme dovoliť masívne pôsobiace rustikálne skrinky, do panelákového bytu sú skôr vhodnejšie čisté jednoduché línie s použitím skla a kovu. Vo svete momentálne prevládajú skôr minimalistické čisté kuchyne, s dokonale vyriešenými úložnými priestormi, svetlými farbami, zabudovanými elektrospotrebičmi a ostrovčekovými riešeniami.

Ako teda začať ?

Vaša rodina bude v kuchyni tráviť najviac času takže je ideálne zvolať rodinnú poradu a odpovedať si na pár základných otázok:
• Čo by som zmenila na kuchyni ktorú mám teraz? Čo mi naopak vyhovuje ?
• Ako často varím? Pomáha mi niekto ? 🙂
• Potrebujem v kuchyni potraviny aj uskladňovať ?
• Chcem mať z kuchyne aj srdce domácnosti kde sa bude ráno piť kávička a v nedeľu obedovať alebo len miesto kde sa varí ?

Super, a čo ďalej ?

Ďalším a najdôležitejším krokom je výber predajcu. Kuchynské štúdio Potočan alebo napriklad aj iKuchyne vám okrem kvalitných kuchynských riešení ponúkaju aj profesionálny servis. Prvým krokom je vytvorenie počítačovej vizualizácie s využitím reálneho pôdorysu vašej kuchyne a nadizajnovanie presnej kompozície jednotlivých prvkov. Po porade s interiérovými architektami a výberepre vás tej najlepšej kuchyne príde rada na odborný team montážnikov.

A pár tipov na záver

• Pokiaľ si nie ste úplne istá čo robíte, nedávajte si robiť kuchyňu na mieru u stolára. Stolár väčšinou nerobí počítačové vizualizácie a nemá showroom v ktorom si môžte jeho riešenie pozrieť a vyskúšať. Taktiež vám stolár neporadí s ergonomickým umiestnením vstavaných spotrebičov ani funkčným dizajnom.
• Nedovoľte manželovi kúpenú kuchyňu postaviť 🙂 V miestnosti sa určite objaví rada atypov, ktoré inštaláciu skomplikujú, ale profesionál si s nimi hravo poradí. A plus neodborná inštalácia je dôvod na zánik záruky.
• Vyberte si doplnky, drezy a batérie priamo u predajcu pokiaľ je to možné. Kuchynské štúdio Potočan a rovnako aj iKuchyne ponúkajú vo svojich obchodoch alebo eshopoch široký výber príslušenstva. Budete mať istotu, že vám do novej kuchyne presne zapadnú. Prípadne sa obráťte na osvedčeného internetového predajcu ako napríklad iDrezy.

A nezabudnite – prvé jedlo navarené v novej kuchyni musí byť špeciálne 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.