Chceš schudnúť? Takto!

Ak chceš schudnúť a získať vyšportovanú postavu a čakala si jednoduchý a rýchly recept, musím ťa sklamať. Takto to nefunguje, hoci základný princíp samotný je veľmi jednoduchý.

Keď na konci dňa porovnáš svoj príjem a výdaj kalórií a prvé číslo je menšie – chudneš 🙂 ! Ale komu sa chce vyhľadávať si na internete počet kalórií všetkého čo zješ, zapisovať ich a počítať.. Našťastie to ide aj inak.

Trocha teórie

Musíš vedieť, že človek kalórie spaľuje aj ‚pasívne‘. Napríklad teraz, keď sedíš a čítaš, a čím máš v tele viac svalov tým viac kalórií pasívne spaľuješ keďže pre telo je náročnejšie živiť svalovú hmotu ako mŕtvu tkaninu – tuk. Čiže potrebuješ cvičiť. Cvičiť silovo, kôli naberaniu svalovej hmoty a vykonávať aeróbnu aktivitu kôli efektívnemu spaľovaniu tukov. Nie, neboj sa. Nebude z teba po pár návštevách posilňovne (dokonca ani po pár rokoch) mužatka s bicepsom tak veľkým, že ťa už nikdo nevytrúbi keď pôjdeš po meste štyridsiatkou s rukou vystrčenou z okna. Rovnako ako sa z teba nestane druhý Einstein keď dcérke pomôžeš s úlohou z matematiky.

A trocha praxe 🙂

Ale pozor. Tvoje netrénované telo zvyknuté na kancelársku stoličku a gauč pred telkou sa pri zlej technike môže zraniť, alebo nebodaj môžu cviky ktoré budeš vykonávať a všetka námaha čo do toho vložíš vyjsť nazmar. Skús absolvovať pár cvičení pod dohľadom skúseného trénera, nastaví ti cvičebný plán tak, aby si dosiahla svoje ciele plus sa naňho bude dobre pozerať :-). Napríklad web trenernamieru.sk ti pomôže nájsť trénera pre šport, ktorý ťa zaujal a v lokalite, v ktorej potrebuješ !

A samozrejme základom je strava. Ale o tom nabudúce :-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.