Ako správne zariadiť spálňu

Spálňa je miesto, kde oddychujeme a čerpáme energiu do nového dňa. Bez spánku sa žiť nedá a keďže človek prespí asi jednu tretinu svojho života, je naozaj dôležité, aby ho strávil príjemne. V tomto článku Vám prinášame pár rád, ktoré Vám pomôžu zariadiť vašu spálňu tak, aby ste sa v nej cítili čo najpríjemnejšie.

Čo patrí do spálne okrem postele ?

Vankúše, prikrývky

Vo vašej spálni by nemalo chýbať  viacero vankúšov, vankúšikov a prikrývok. Pokojne  si teda zadovážte viacero týchto mäkučkých sortimentov, ktoré Vám vašu spálňu krásne zútulnia.

Nočné stolíky

Nočný stolík k posteli neodmysliteľne patrí. Môžete si naň položiť vašu obľúbenú knihu, nočnú lampu alebo osviežujúci čaj pre lepší spánok. Nočné stolíky sa častokrát dodávajú už aj so samotnou posteľou. Ak také nenájdete, tak stačí zájsť do obchodu či e-shopu, kde nájdete naozaj pestrý výber.

Polička nad posteľou

Aj spálňu si môžete vyzdobiť! Napríklad ak máte nad posteľou poličku, tak  môžete na ňu naukladať rôzne dekorácie alebo rámčeky s fotografiami.

Obrázky

Obrázky sú snáď najrozšírenejšou dekoráciu všetkých čias. Zavesiť si ich môžete aj do vašej spálne.  Môžete si tak pomocou nich skvelo doladiť a zharmonizovať vaše spacie miestočko.

Osvetlenie

Krásny luster, nočná lampa či malé lampičky, ktoré vám navodia tú správnu spálňovú atmosféru. Odporúčame použiť miernejšie osvetlenie.

Komoda, toaletný stolík s taburetkou

Ak Vám to rozmery spálne dovolia a nemáte špeciálnu miestnosť na vaše oblečenie, tak si môžete do spálne umiestniť aj komodu respektíve stavanú skriňu, ktorá Vám poskytne dostatok miesta pre vaše oblečenie.

Rovnako nič nepokazíte tým, keď do spálne umiestnite toaletný stolík s taburetkou či kreslom.

Čo by v spálni nemalo byť ?

Televízor

Aj keď mnohí z nás túžia po televízore v spálni, tak pravda je taká, že do televízor do spálne vôbec nepatrí! Zbytočne nás odrádza  od spánku a nemyslite si, že hádať sa kvôli programom môžete len obývačke!

Ťažké závesy a koberce

Spálňa nie je žiadna herňa. V nej by ste preto nemali mať žiadne ťažké závesy, na ktoré len sadá prach. Tiež by ste nemali voliť kobercový podklad. Úplne postačí, keď do spálne umiestnite pár malých koberčekov.

Pracovný stôl

Nie, nie a ešte raz nie ! V spálni nemá čo robiť pracovný stolík! Ako si chcete oddýchnuť pri pohľade na pracovisko? Nevedome si tak zanášate myseľ, ktorá nemôže relaxovať a to je v tomto rýchlom svete zdraviu škodlivé. Spálňa musí dýchať a vaša myseľ tiež!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.