Ako sa zbaviť celulitídy ?

Celulitída je typicky ženská záležitosť, ale čo je horšie, nikdy sa jej nevieme úplne zbaviť. Ako ju teda môžeme aspoň udržať na uzde ?

Prečo sa celulitída vôbec vzniká ?

Je to hlavne v dôsledku hromadenia tukového tkaniva a starnutia podkožného väziva. Zhruba od puberty tak prakticky každá žena môže sledovať, ako sa koža začína v určitých miestach prepadať. Prečo s ňou však bojujú len výhradne ženy ? Pretože ženská koža je relatívne tenká a väzivové tkanivo slabšia ako u mužov.

Cvičenie

Celulitídou netrpia iba silnejšie ženy, ale aj  ženy štíhle. Je tu však značný rozdiel medzi výskytom pomarančovej kože a nadváhou. Ženy, ktoré majú viac tuku,  tak majú výraznejšie celulitídové jamky. Cvičenie je pre je jednou z najlepších zbraní proti celulitíde. Pravidelná športová aktivita ako beh, plávanie, bicyklovanie a podobne, Vám efektívne pomôže v boji. Pohyb na celulitídu útočí hneď z niekoľkých strán: redukuje nadváhu, posilňuje svalstvo, zlepšuje prekrvenie a zabraňuje zadržiavaniu vody v tele.

Strava

Obrovským dielom sa na výskyte celulitídy  podieľa samozrejme aj nesprávny jedálniček. Ako ho teda vylepšiť?

  1. Obmedzte spotrebu soli, zamedzíte tým  hromadenie vody vo vašom tele.
  2. Doprajte si dostatočný príjem vaječného bielka. Ten je dôležitý pre stavbu kolagénových vlákien vo vašej pokožke.
  3. Vyraďte nikotín. Nielen v záujme zdravých pľúc, ale aj kvôli ochabovaniu tkanív, ktoré majú za následok vznik celulitídy.

Celulitídový zákrok

Populárna je Endermológia, čo je de facto druh elektrickej lymfodrenáže, ktorá síce odvodňuje, ale prináša len prechodné výsledky. Pre dlhšie trvajúce výsledky, odporúčajú lekári rádiofrekvenčnú terapiu, pri ktorej sa tkanivo zahrieva elektrickým prúdom a tým sa vaša pokožka vypne.

Krémy proti celulitíde

Krémy proti celulitíde bohužiaľ nie sú všemohúce. Spravidla však obsahujú, okrem iných účinných látok, kofeín, ktorý podporuje tvorbu enzýmov vedúcich k zmenšovaniu tukových buniek. V každom prípade podľa výsledkov niektorých štúdií,  dokážu krémy s obsahom dvoch percent kofeínu, priniesť lepšie výsledky ako placebo.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.