Ako sa rekvalifikovať úplne zadarmo ?

Nezamestnaných ľudí na Slovensku je viac než dosť. Vedeli ste však o tom, že ak ste vedení na úrade práce a nedarí sa vám zamestnať, tak môžete získať rekvalifikačné kurzy zadarmo ? Ak nie, tak nasledujúci článok si určite prečítajte. Nepremeškajte príležitosť na vzdelávanie a využite to, že ste práve nezamestnaný!

Kto má nárok na rekvalifikáciu? Nárok na preplatenie rekvalifikačného kurzu má každý, kto je evidovaný na úrade práce.

Kedy je rekvalifikácia zadarmo?  Nárok na preplatenie máte, ak počas rekvalifikácie nebudete vyradení z evidencie a kurz úspešne ukončíte. Ďalšou podmienkou je to, že uchádzač nesmel absolvovať za posledných 5 rokov cez úrad práce vzdelávanie s rovnakým alebo podobným zameraním, o ktorý žiada teraz.

 

Aký je postup ?

 

V prvom rade si musíte vybrať kurz, o ktorý máte záujem a na príslušnom úrade práce podáte požiadavku na rekvalifikáciu na predpísanom formulári, najneskôr však 14 dní pred začiatkom kurzu. Na požiadavke musíte mať aj potvrdenie od poskytovateľa rekvalifikácie. V prípade, že Vám ju úrad schváli, tak musíte odovzdať re-pas, tomu kto Vám kurz poskytol. Na kurz je vašou povinnosťou  nastúpiť do 60 kalendárnych dní od vystavania potvrdenia. Po úspešnom absolvovaní už len stačí, ak na príslušný úrad prinesiete doklad o ukončení rekvalifikácie.

 

O aké kurzy je najväčší záujem ?

 

Najväčší záujem evidujú kurzy opatrovania, zvárania a strážnej bezpečnostnej služby. Ďalej sú to jazykové kurzy, kozmetické služby, počítačové kurzy alebo dokonca kurzy zamerané na získanie vodičského oprávnenia.

Kde evidujú najviac žiadostí o rekvalifikáciu ? Mestá s najvyšším počtom žiadostí na preplatenie sú Lučenec, Spišská Nová Ves, Trebišov, Prešov Bratislava, Prievidza, Košice a iné.

Získaj IT kurzy zadarmo cez RE-PAS! Vďaka projektu RE-PAS môžeš absolvovať IT kurzy na learn2code.sk úplne zadarmo. Na výber máš napríklad kurzy  designové, developerské, webové, wordpressové a mnohé ďalšie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.