Ako prežiť prvých pár dní po presťahovaní a čo treba prvé vybaliť ?

Kto by si po náročnom sťahovaní nechcel oddýchnuť ? Mnohí z nás však po opadnutí najväčšieho stresu, zabúdajú na fakt, že presťahovaním to všetko ešte zďaleka nekončí. Čaká Vás ešte veľa záležitostí, ktoré budete musieť riešiť  respektíve, ktorým sa budete musieť venovať. Nemusíte s avšak obávať! V tomto článku Vám poskytneme pár tipov, s ktorými hravo prežijete prvých pár dní po sťahovaní.

Extra kufor

Isto ste už zažili pocit, že ste niečo vo svojej domácnosti nevedeli nájsť. Predstavte si, že po presťahovaní to bude omnoho horšie. Aj keď si všetko poriadne zabalíte a označíte, tak napriek tomu bude chvíľu trvať kým to vybalíte a poukladáte na adekvátne miesto. Darmo, chaos nenastáva len počas balenia, ale aj počas vybaľovania. K tomu,  aby ste nemuseli strácať čas hľadaním napríklad zubnej kefky či obľúbeného trička, Vám pomôže extra kufor. Čo to znamená ? Počas toho ako sa budete baliť, si zabaľte aj pár nevyhnutných vecí, ktoré budete pár dní po presťahovaní nevyhnutne potrebovať. Jednoducho si predstavte, že idete na pár dní na výlet. Zabaľte si však len to nevyhnutné. Nezabudnite teda na  základne hygienické potreby a nejaké oblečenie.

Biela a čierna technika

Nie každý z nás, sa sťahuje do komplet nového. Nie na každého čaká v novej domácnosti nová práčka či televízor. Väčšina z nás, si svoje spotrebiče a elektroniku berie so sebou. Biela a čierna technika sú jednými z prvých vecí, ktoré by ste mali vybaliť a dať na miesto. Pri bielej technike, dôvodom je, že ich nemôžete zapojiť hneď ako si zmyslíte. Musíte im dopriať aspoň 24 hodín odležať. Rovnako to však platí aj pri čiernej technike. Napríklad aj televízor si potrebuje svoju   teplotu vyrovnať. V prípade, že by ste sa sťahovali v zime a ihneď po presťahovaní zapli váš obľúbený televízor, tak by mohlo dôjsť ku kondenzácii vody v jeho vnútri. Preto, sa po sťahovaní nikam neponáhľajte! Všetko má svoj čas a vy to isto hravo zvládnete.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.