Aké sú jednotlivé fázy rekonštrukcie a čo hovorí stavebný zákon ?

Aké sú jednotlivé fázy rekonštrukcie a čo hovorí stavebný zákon ?

Nie každý z nás, si kúpi dom, ktorý by bol podľa našich predstáv. Niekedy sa stáva, že rekonštrukcia je nevyhnutná. Viete však čo všetko samotná rekonštrukcia obnáša ?

Nasledujúci článok vám prináša informácie o jednotlivých fázach rekonštrukcie.

Jednotlivé fázy rekonštrukcie

  • Príprava. Pri príprave je dôležité si určiť to, čo chcete rekonštruovať. Urobiť si evidenciu a prerokovať pracovnú štúdiu.
  • Projektovanie. V tejto fáze sa vypracuje projekt a vybavuje stavebné povolenie. Po celú dobu komunikuje s orgánmi, ktoré vydávajú stavebné povolenie. Musíte tiež podať žiadosť o stavebné povolenie  a žiadostí k tomu potrebné.
  • Príprava realizácie V príprave realizácie sa upraví projekt podľa stavebného povolenia.. Vypracuje sa nákres s výmerou. Tiež sa  uvedú špeciálne stroje  a kontrolný rozpočet.  Planovanie je jedna z najpodstatnejsich casti celeho projektu a rozhodne ho netreba podcenovat. Ked napriklad chcete oblozit jednu stenu v izbe krasnym kamennym obkladom – treba s tym ratat uz pri rozvrhovani elektrickej siete.
  • Realizácia. A začína sa stavať! Potrebný je dozor technický, autorský a zabezpečenie povolení v prípade nejakých zmien.
  • Dokončenie. Táto fáza znamená skolaudovanie stavby a potrebných dokumentov do rúk majiteľa.

 Stavebný zákon

  1. Potreba stavebného povolenia. Stavebné povolenie je potrebné pri akejkoľvek stavbe. V prípade, že v budúcnosti by ste znova niečo stavali alebo pribudovali, budete tiež musieť požiadať o stavebné povolenie. Pri zasahoch ktore sa neovplyvnuju statiku – ako napriklad interierove obklady – sa povolenie nevyzaduje.
  2. Ohlásenie stavebnému úradu. Ohlásenie stavebnému úradu stačí najmä vtedy, keď nemeníte vzhľad stavby a nerobíte zásah do nosných stien.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.