3 najlepšie zdroje ktoré ťa naučia programovať

Kto z nás by nechcel zarábať kopec peňazí, mať prácu ktorá má zmysel, v ktorej vytvorí niečo čo má hodnotu, čo tu po ňom ostane. Prácu v pohodlí, s ľuďmi na rovnakej vlne, časovo flexibilnú, takú ktorá ti umožní sa neustále niečo učiť a posúvať sa ďalej.

Jeden z jobov ktorý spĺňa toto všetko je programovanie. A úplne najlepšie na tom je že programovať sa môže naučiť takmer každý. Samozrejme, potrebuješ základy matematiky, vzťah k číslam a logike, v ideálnom prípade porozumenie tomu ako fungujú počítače na úrovni elektronických súčasti, ale nieje to nevyhnutné. Takmer každý sa dokáže po pár mesiacoch štúdia dostať na uspokojivú úroveň. Ako teda začať ?

Youtube

Asi najdostupnejšia a najjednoduchšia cesta pre začiatok s programovaním. Na youtube je mnoho skvelých kanálov ktoré sa venujú konkrétnym programovacím jazykom, ale aj streamerov z ktorých sa stali profesionáli a dokázali pokryť na veľmi dobrej úrovni celú rádu technológií. Jeden z mojich najobľúbenejších je Bucky Roberts a jeho kanál thenewboston. Bucky dokáže veci vysvetliť tak že ich pochopí aj tvoja babka, a je skutočne zábavný.

Treehouse

Treehouse je web plný vedomosti. Po registrácii sa vám sprístupní kopec kontentu – naučíte sa všetko od tvorby webov kódovaním od nuly až po android aplikácie v Jave. Kurzy sú veľmi dobre štruktúrované, prevedú vás od začiatkov až po advanced postupy, ich súčasťou sú priebežne testy v ktorých si preskúšate čo ste sa doteraz naučili. Treehouse zamestnáva profesionálnych inštruktorov ktorí sa starajú o to aby sa kontent neustále dopĺňal. Drobná nevýhoda je že si musíte platiť subscription (okolo 30eur mesačne) ale je to investícia do seba ktorá sa oplatí.

Learn2Code

Learn2Code je jedna z najlepších stránok na Slovensku pokiaľ ide o programovanie. Chceš sa naučiť frontend, javu, grafiku alebo php ? Dostaneš toto a oveľa viac. Learn 2 Code neponúka len online školenia ale robia profesionálne viac týždňové kurzy po absolvovaní ktorých sa z teba na 100% stane minimálne junior s veľkým potenciálom. A najlepšie na tom je z všetky kurzy môžeš absolvovať zadarmo cez Repas.

Akokoľvek sa rozhodneš, najpodstatnejšie je vyrvať a makať. Pár týždňov sústredenej práce a otvoríš si dvere k novému a skvelo platenému zamestnaniu !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.